2016

28.01.2016 - 09.02.2016 Dominikánská Republika


Hurá akce jak by se dala nazvat tahle cesta do Karibiku. Naskytla se nám dobrá cena za letenky. Každý den jsem do svého telefonu psal zážitky z této výpravy a vložil je SEM.
 


18.03.2016 - 17.07.2016 Eurotrip karavanem


Cesta probíhala přes Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Německo, zpět na skok do ČR, potom do Polska, Německa a Švédska, kde jsme zůstali pár týdnu pracovně a začátkem července pokračovali přes Norsko, Švédsko, Finsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko a Polsko do České Republiky. Teď když to píši a dívám se na ty země, tak přemýšlím, kde se mi co líbilo a co mně utkvělo v hlavě. V Maďarsku to byly lázně Hegeko, v Německu Orlí Hnízdo a na severu Ruská ponorka. V Norsku fjordy a hory. Ve Finsku jsem při spánku byl probuzen asi 200 komáry uvnitř karavanu(Jak se tam dostali?), samá rovina a skoro nic ke zhlédnutí. Riga(Litva) je moc pěkná. V Lotyšku jsme skoukli Horu Křížů(mooooc zajímavé). V Polsku Mazurské jezera a šílená doprava na silnicích. Život v karavanu(4 měsíce) je velice zajímavá zkušenost a perfektní způsob jak navštívit známe během cesty, na které nemá člověk během roku čas a prostor kvůli vzdálenosti. Spaní v lese(na divoko) je taky moc zajímavé. Všem vřele doporučuji zkusit takový způsob života :-)
 


25.07.2016 Brno

Po 2 letech jsem si opět půjčil elektročlun na Brněnské přehradě, to tichoooo :-) Další den jsem si zde půjčil PADDLE BOARD - docela sranda...
 01.08.2016 - 23.09.2016  Švédsko, Dánsko, Německo, Holandsko


Během naší cesty s karavanem po Evropě jsme koupili plachetnici MAXI 77(Emilia), kterou jsme po večerech po práci dávali dohromady... Začátkem srpna jsme ji spustili na vodu v Malmo, kde jsme po 3 týdny plachtili a během toho ji dávali do 100% stavu. Pak jsme pluli přes Baltské moře do Německa. Cestou jsme zastavili 3x na noc v Dánsku. V Lubecku jsme shodili stěžeň, abychom mohli plout po Německých kanálech a řekách. Rýn je neuvěřitelný, každou minutu jsme potkali nákladní loď. Emilku jsme nakonec nechali vytaženou na břehu v Holandsku.
 


28.09.2016 - 02.10.2016 Beskydy

" Odpočinková dovolená " jooo, takhle nějak bych ji nazval :-) Radhošť / Pustevny, Frenštát a okolí jsou ideálním místem pro rekreační turistiku.. Počasí nám přálo a každý den bylo cca 22 - 25°C. Pro mě velkým překvapením byl Skanzen s průvodcem.
 20.10.2016 - 11.03.2017 Florida, Bahamy


Po příletu do Miami jsme si půjčili auto, týden jezdili po Floridě a hledali plachetnici ke koupi. Viděli jsme 12 lodí a dá se říci, že v rozpočtu co jsme měli, se nabízeli jen "PROJECT" lodě, určené k renovaci. Proto jsme zvolili jednu, kde byl nový motor s převodovkou a nové plachty. Zbytek jsme si dali dohromady behem dalších 5 týdnů a pak průběžně během plavby. Z La Belle jsme se vydali směrem na západ přes Fort Myers a dále na Key West, Key Largo a do Miami. Tam jsme nabrali Simču a jeli pro zbytek první posádky do Nassau na Bahamách. Z Nassau jsme potom pokračovali na Staniel Cay a zpět do Nassau. Tuhle cestu jsme pak absolvovali ješte 2 x s dalšími posádkami. V půlce února jsme se vydali zpět přes Bimini do Fort Lauderdale. Další den jsme přesunuli loď do Hollywoodu, kde jsme loď prodali asi osmému zájemci. Byl to Kanaďan, který nás požádal převést loď do Indiantownu. Tam jsme ji vytáhli z vody, posadili na kozy a odletěli domů.
 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one